Region: Grzegorz Schetyna: Jacek Jaśkowiak ma szansę na zwycięstwo [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Grzegorz Schetyna: Jacek Jaśkowiak ma szansę na zwycięstwo [FOTO]

Dodano: 13 listopada 2014

Foto

Kandydat PO na prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak ma szanse na wygraną w drugiej turze - przekonywał dziś (13.11.) w Poznaniu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej, w której wraz ze mną wziął udział także Jacek Jaśkowiak i marszałek Marek Woźniak. Minister Schetyna przyznał, że jest zwolennikiem ograniczenia liczby kadencji w samorządzie.

 

 

Szanse na wygraną


Druga tura to są zawsze nowe wybory. W żaden sposób nie wynikają z tego, co się dzieje w pierwszej turze. Jeśli dojdzie do pojedynku Grobelny - Jaśkowiak, to wszystko jest możliwe - mówię to z pełną odpowiedzialnością. Kandydat tak dużej partii, z tak dużym potencjałem, elektoratem, może mieć duże szanse, by wygrać te wybory- ocenił minister Schetyna.

 

Chcemy z Jackiem Jaśkowiakiem wygrać te wybory i mam nadzieję, że poznaniacy zdecydują wreszcie na zmianę, bo Ryszard Grobelny w urzędzie miasta mieszka już 24 lata - nie tylko 16 jako prezydent. Czas na inną pracę- dodałem.

 

   

 

Nowa szansa dla Poznania

 

Grzegorz Schetyna przyznał, że jest zwolennikiem ograniczenia kadencji w samorządzie. Patrzę na to może bardziej przez pryzmat Wrocławia niż Poznania, ale wydaje mi się, że taki nowy początek, nowa szansa zawsze dodaje czegoś atrakcyjnego, interesującego, mobilizującego- powiedział. Pytany, co dobrego może powiedzieć o kandydacie PO na prezydenta Poznania, odparł: ma związki z Dolnym Śląskiem. Pochwalił Jaśkowiaka za jego udział w organizacji pucharu świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. Zawsze tam jestem, to jest duma i symbol nie tylko Dolnego Śląska, ale i polskich sportów zimowych. Jego zaangażowanie pokazuje, że w skromnych warunkach i z ograniczonymi możliwościami można robić wielkie projekty- powiedział.

 

Szef MSZ skrytykował Grobelnego za wystawienie w tych wyborach własnej listy do wielkopolskiego sejmiku. Albo ktoś jest skupiony na samorządzie i zajmuje się samorządem dla mieszkańców, dla rozwiązywania ich problemów, dla wykorzystania każdej złotówki, albo robi politykę. Jeśli robi politykę- zapraszamy do Warszawy- stwierdził.

 

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot: PAP, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio