Region: Jacek Jaśkowiak w drugiej turze wyborów prezydenckich w Poznaniu! - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Jacek Jaśkowiak w drugiej turze wyborów prezydenckich w Poznaniu!

Dodano: 17 listopada 2014

Foto

Jak poinformowało PKW, po podliczeniu 99,21 proc. protokołów w drugiej wyborów prezydenckich w Poznaniu zmierzy się Jacek Jaśkowiak z PO, który uzyskał 21,45 proc. głosów, z urzędującym prezydent miasta. Ten zdobył 28,6 proc. głosów - wynika z danych. Tak złego wyniku w wyborach samorządowych rządzący miastem od 1998 roku Grobelny dotąd nie odnotował. Nasz kandydat- Jacek Jaśkowiak przyznał, że osiągnięty przez niego i przez prezydenta Grobelnego wynik nie był dla niego zaskoczeniem.

 

W trakcie kampanii, w rozmowach z ludźmi zauważyłem, że nastroje są inne, niż pokazują to przedwyborcze sondaże i analizy politologów. Bardzo wiele osób twierdziło, że po latach sprawowania urzędu przez Grobelnego czas coś zmienić- powiedział. 

 

Poparcie w drugiej turze

 

Kandydat PO przyznał, że w I turze miał trudne zadanie; na tle konkurentów wystawianych przez poszczególne formacje polityczne był słabo rozpoznawalny. Ja byłem człowiekiem spoza polityki, rozpoznawalności nie da się zmienić w tak krótkim czasie. W PO byliśmy jednak przekonani, że kandydat niezwiązany z polityką będzie łatwiej akceptowalny dla ewentualnych wyborców innych formacji politycznych- dodał.

 

W drugiej turze liczę na poparcie Tomasza Lewandowskiego, który, według dotychczasowych danych, uzyskał w mieście czwarty wynik- powiedział Jaśkowiak. Jestem też ciekaw zachowania Tadeusza Dziuby. My się znamy, szanujemy, jestem ciekaw, czy będzie w stanie przełamać pewien opór materii i nienawiść między partiami. Na ile spięcie PO-PiS i obawa przed reakcją Jarosława Kaczyńskiego pozwoli mu zaryzykować i opowiedzieć się za zmianami w mieście- podkreślił.

 

 

II tura- 30 listopada

 

W 2010 roku Ryszard Grobelny uzyskał w I turze wyborów 49,52 proc. głosów. Bezpartyjny wówczas Jacek Jaśkowiak uzyskał 7,16 proc. głosów. W drugiej turze Grobelny wygrał z kandydatem PO Grzegorzem Ganowiczem uzyskując 66,26 proc. poparcia. W wyborach na prezydenta Poznania wystartowali również: Zygmunt Kopacz (Kongres Nowej Prawicy), a także kandydaci niezależni Maciej Wudarski, Bogdan Grobelny i Anna Wachowska-Kucharska. II tura wyborów odbędzie się 30 listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: pap. gazeta.pl

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio