Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Będziemy zarządzać większością województw i spraw Polaków

Dodano: 18 listopada 2014

Foto

Możemy zapewnić, że razem z PSL będziemy zarządzali większością spraw Polaków, a nie panowie Macierewicz, Brudziński i Kaczyński. Będziemy zarządzać większością województw. To nie premier Kopacz i jej polityka przyczyniły się do niedzielnej przegranej. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wynik- mówiłem dziś (18.11.) w Radio TOK FM.

 

 

Kompetentne wydawanie unijnej perspektywy

 

Niedzielne wybory samorządowe to pierwsza porażka Platformy Obywatelskiej od dziewięciu lat. Bycie przegranym nie jest przyjemne, ale uważam, że działacze i sympatycy partii nie powinni wpadać w nastroje defetystyczne. Tym bardziej że scenariusz dla Platformy wcale nie jest pesymistyczny. Patrząc przez pryzmat sejmików wojewódzkich, to może w dwóch regionach PiS będzie rządził samodzielnie. Przed nami realizacja unijnej perspektywy budżetowej.


Te pieniądze powinny wydawać osoby kompetentne, które nie mają przechyłu sektowo-smoleńskiego. Wolałbym, żeby z tych pieniędzy nie powstawały w każdym mieście pomniki czy skwery śp. prezydenta, tylko były wydawane na rzeczy ważne dla mieszkańców. Tworzenie koalicji w sejmikach wojewódzkich będzie trwało 3-4 tygodnie.

 

 

Nauczka za niefrasobliwość


Nie można winą obarczać premier Kopacz. Chcę przypomnieć, że Ewa Kopacz jest szefową PO od tygodnia i dwóch dni. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wynik. Nie mogę zrzucić winy na wyborców, że nie poszli na wybory. Nie udało nam się dostatecznie skutecznie zachęcić wyborców do głosowania. Może to pewien rodzaj nauczki dla nas wszystkich i naszych sympatyków, że nie wolno być zbyt niefrasobliwym.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tokfm.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio