Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Minister Andrzej Halicki wspiera Jacka Jaśkowiaka [FOTO]

Dodano: 20 listopada 2014

Foto

Będąc w Poznaniu nie mogłem sobie odmówić rzeczy najprzyjemniejszej- rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem. Gratuluję serdecznie dobrego wyniku w I turze, ale to dopiero pierwszy krok. Znając doświadczenie i ten charakter, powiedziałbym, że nie ma lepszej kandydatury do udowodnienia, że Poznań stać na więcej. Tej energii i zaangażowania i świeżego powietrza życzę poznaniakom w nowej kadencji- powiedział dziś (20.11.) Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji w Poznaniu.

 

 

Otwarty na talenty samorząd

 

Wraz z ministrem Andrzejem Halickim oraz Jackiem Jaśkowiakiem przedstawiliśmy dziś plany na najbliższe lata oraz naszą wizję rozwoju Poznania. Byłem wcześniej na spotkaniach u marszałka Woźniaka oraz wojewody Florka i także tam omawiałem sprawy, które związane są z regionem i z województwem- wyjaśnił minister Halicki. Myślę tu o finalizacji projektu związanego z szybkim dostępem do internetu. To tylko kwestia położenia sieci. Administracja centralna, jak i samorządowa powinna być otwarta, powinna dawać możliwość wykorzystania talentu tego rodzaju osób– podkreślił minister Halicki.

Minister poruszył też kwestię budżetu obywatelskiego. Wydaje mi się, że Poznań może być świetnym, kolejnym etapem do promocji tego typu działania- wyjaśnił. Bo to dobry przykład, ale on nie jest jeszcze powszechny.

 

 

Lepsza wizja miasta

 

Podczas rozmowy poruszono także tematy planowania przestrzennego. Jacek Jaśkowiak zwrócił uwagę, że w tej dziedzinie do miast niemieckich czy holenderskich nam daleko, chociaż problem odpowiedniego planowa przestrzeni miast to problem całego kraju, nie tylko Poznania. W jego planach poprawienie planowania przestrzennego jest bardzo ważną częścią, choćby po to, żeby zapanować nad chaosem w zakresie reklam, który obecnie bardzo się daje we znaki poznaniakom. Według niego konieczne są też pewne zmiany ustawowe. Warto zastanowić się nad przekazaniem pewnych kompetencji na rzecz samorządu w taki sposób, by to rady miasta mogły decydować o wyglądzie np. śródmieścia, czy dzielnic historycznych. Bez tego się nie da zmienić krajobrazu polskich miast– wyjaśnił Jacek Jaśkowiak. 

Jego zdaniem należy również przestać traktować obywateli jak uprzykrzonych petentów, ale zacząć wykorzystać ich aktywność i wiedzę na temat miasta. W Poznaniu jest wiele różnych stowarzyszeń, które chciałyby coś zrobić, które są gotowe społecznie pracować na rzecz samorządu czy poprawiać nasze bezpieczeństwo. Jestem przekonany, że inna wizja miasta jest możliwa- pokreślił nasz kandydat na prezydenta Poznania.

 

Nowy prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej

 

Podczas pobytu w Poznaniu szef MAiC wręczył także w urzędzie wojewódzkim akt powołania na stanowisko prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu dla Grażyny Wróblewskiej. Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu jest państwowym organem nadzoru i kontroli gospodarki finansowej. Izba sprawuje nadzór nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego z Wielkopolski w zakresie spraw finansowych oraz dokonuje kontroli finansów i zamówień publicznych.

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, codziennypoznan.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio