Facebook Flickr YouTube Sejmometr

PiS szuka nowego paliwa dla awantury politycznej [WIDEO]

Dodano: 26 listopada 2014

Foto

Po wygaśnięciu paliwa smoleńskiego, PiS szuka nowego paliwa dla awantury politycznej. Pomysł PiS można szkodzisz w przyszłości. Każda partia, która przegra wybory, będzie mogła występować z wnioskiem o skrócenie kadencji natychmiast po przegranych wyborach- powiedziałem wczoraj w programie „Gość poranka” TVP Info, odnosząc się do pomysłu PiS-u odnośnie skrócenia kadencji sejmików wojewódzkich.

 

Poczucie przegranej w PiS

 

Suwerenne decyzje wyborców nie mogą być w ten sposób podważane, tylko dlatego, że ustawy samorządowe są bardziej otwarte i podatne na zmiany w stosunku do wyborów parlamentarnych. Natomiast moim zdaniem ten pomysł ma charakter niekonstytucyjny, chociaż w samej konstytucji nie ma zamknięcia kwestii długości poszczególnych kadencji .

 

Każdą kadencję jakimś sposobem można skrócić, w referendum na przykład, w którym można odwołać prezydenta miasta czy burmistrza. Są więc sposoby skrócenia kadencji wpisane do ustawy. Natomiast sytuacja, w której partia polityczna przegrała wybory, bo taki jest powód tego, żąda skrócenia kadencji. PiS daje dowód, że ma poczucie przegranej, poczucie klęski. Nie jest to ani z punktu widzenia politycznego, ani PR-owego, nic dobrego dla PiS-u, nie jest to dobry ruch.

 

 

Psucie państwa

 

Jutro wnioskiem PiS zajmiemy się podczas 80. posiedzenia Sejmu. Propozycję partii Jarosława Kaczyńskiego popiera jednak na razie tylko klub Solidarnej Polski. Naszym zdaniem projekt PiS to psucie państwa, które uderza w istotę demokracji.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: www.tvp.info.pl, prtsc z tvp.info.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio