Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Minister Andrzej Biernat poparł Jacka Jaśkowiaka

Dodano: 27 listopada 2014

Foto

Kolejnym politykiem Platformy Obywatelskiej, który przyjechał do Poznania by poprzeć Jacka Jaśkowiaka w staraniach o fotel prezydenta miasta był Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki. Minister tłumaczył, jak ważna jest aktywizacja sportu wśród ludzi w różnym wieku. Wyraził też chęć współpracy z Jackiem Jaśkowiakiem, podkreślając, że jest to osoba, która ma zdolności organizacyjne, na jakich mu zależy.

 

Jacek Jaśkowiak to sportowiec, społecznik. Mam nadzieję, że swoje doświadczenia przy organizacji Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie przeniesie na grunt poznański. Kiedy zostanie prezydentem będę częściej odwiedzał Poznań. Jako minister sportu chciałbym mieć tutaj partnera, który wspiera sport, by był on dla wszystkich. Sport ma się stać powszechny - tłumaczył Andrzej Biernat.

 

Minister podkreślił, że Poznań ma duże możliwości pod względem sportowym. Dobrym przykładem była organizacja Euro 2012 w stolicy Wielkopolski. Jacek Jaśkowiak pytany przez dziennikarzy o Sportowy Golaj powiedział, że będzie szanował decyzje związane z budżetem obywatelskim, ale nie ukrywa, że wolałby stworzyć motoarenę. - Teraz są inne standardy dla takich projektów. Muszą być z lepszymi dojazdami – tłumaczył Jaśkowiak.

 

Kandydat Platformy na prezydenta miasta ma również plany, jeśli chodzi o Stadion Miejski znajdujący się przy ulicy Bułgarskiej. - Stawiam także na sporty wyczynowe, a stadion daje duże pole do działania. Nie chciałbym, żeby obiekt był zmonopolizowany tylko przez jeden klub- podkreślał Jacek Jaśkowiak.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: gloswielkopolski.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio