Region: Jacek Jaśkowiak prezydentem Poznania! - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Jacek Jaśkowiak prezydentem Poznania!

Dodano: 01 grudnia 2014

Foto

Miejska Komisja Wyborcza w Poznaniu podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Nasz kandydat Jacek Jaśkowiak uzyskał 86 164 głosy, co stanowi 59,1 proc., detronizując tym samym dotychczasowego prezydenta miasta, Ryszarda Grobelnego, który uzyskał 40,9 proc. Wynik wyborów pokazuje, że Platforma Obywatelska potrafi z sukcesem sięgać do swoich korzeni. Przypomnę, że PO początkowo nie była partią, a ruchem obywatelskim, a to właśnie z takiego środowiska wywodzi się Jacek Jaśkowiak.

 

Bliżej ludzi

 

Jacek Jaśkowiak na każdym kroku deklaruje swoje przywiązanie do ludzi. Podobnie było w niedzielę, tuż po ogłoszeniu wyników. Nowy prezydent Poznania podziękował swoim współpracownikom, a także najbliższej rodzinie. Dziękuję za zaufanie, mam wrażenie, że łatwiejszy etap się skończył, a od poniedziałku zaczyna się ten trudniejszy. Mam nadzieję, że udźwignę ten ciężar i to zaufanie, którym państwo mnie obdarzyli, że zawsze będę blisko ludzi. Dziękuję kolegom i koleżankom z PO, że otworzyli się na osoby z zewnątrz. Dziękuję mojej rodzinie, że wytrzymała ten trudny okres. Dziękuję za wsparcie, które dostałem od najbliższych- powiedział nowy prezydent Poznania.

 

 

Połączenie atutów

 

Sytuacja pokazała, że jego pomysły Jacka Jaśkowiaka są bardzo dobre, ale bez poparcia partii politycznej nie uda mu się ich wprowadzić. Te dwa atuty złożyliśmy w całość i to dało nam zwycięstwo. Nie wiem czy udałoby się to cztery lata temu, kiedy startował Grzegorz Ganowicz. Nie powiem, że był on w czymkolwiek gorszy od Jacka Jaśkowiaka Mieliśmy wówczas po prostu niezwykle krótką kampanię poprzedzoną tragedią smoleńską, a zarazem opóźnionymi wyborami w samej Platformie. Kampania była prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Jacek Jaśkowiak ma dużo pasji, to na pewno mu pomogło. 


Frekwencja wyborcza wyniosła 35,6 proc.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio