Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Przyjrzymy się kodeksowi wyborczemu, trzeba uprościć procedury

Dodano: 03 grudnia 2014

Foto

Sejm w najbliższym czasie przyjrzy się kodeksowi wyborczemu. Ostatnie wybory samorządowe pokazują, że trzeba uprościć niektóre procedury. Zostały popełnione błędy techniczne, jeśli chodzi o metodę ich przeprowadzenia. Sam w trakcie głosowania miałem problem ze znalezieniem w formularzach niezbędnej informacji, jak prawidłowo oddać głos- powiedziałem wczoraj (02.12.) w programie „Jeden na jeden” TVN24.

 

 

Zabrakło dobrej informacji

 

Zwłaszcza w wyborach do sejmików wojewódzkich, gdzie karta do głosowania miała formę książeczki, a więc przede wszystkim zabrakło jednego, czego sam doświadczyłem będąc na głosowaniu, czyli informacji dla wyborców, jak głosować.

 

Poprzednio rozkładaliśmy płachtę, która może nie była zbyt wygoda, ale było widać wszystkie partie na jednej stronie. Uważam, że pierwsza strona książeczki nie powinna być przypisana do PSL, powinna jedynie zawierać spis partii z odniesieniem do stron im przypisanych. Sejm w najbliższym czasie przyjrzy się kodeksowi wyborczemu i rozstrzygnie, czy nie trzeba poprawić jego zapisów.

 

 

Powrót do korzeni

 

Zwycięstwo Jacka Jaśkowiaka w Poznaniu, który pokonał urzędującego prezydenta Ryszarda Grobelnego, pokazało co powinna zrobić Platforma, aby wygrać przyszłoroczne wybory parlamentarne. Myślę o obywatelskości, która jest źródłem PO, tym powrocie do korzeni, o którym mówiła premier Ewa Kopacz. Musimy odświeżyć swój wizerunek, nie poprzez makijaż, tylko wzmocnienie tych idei, które nam przyświecały. PO musi też przyciągnąć młodych ludzi.

 

Pytany, czy w Platformie w najbliższych miesiącach dojdzie do wyborów przewodniczącego partii, zaznaczyłem, że nie jestem zwolennikiem przyspieszonego głosowania. Propozycja pani premier, aby odbyło się to po wyborach parlamentarnych jest jak najbardziej racjonalna, ale nie ma na razie miejsca na wewnątrzpartyjną kampanię. Ewa Kopacz ma mandat do kierowania PO aż do wyborów parlamentarnych i w partii, nie ma co do tego wątpliwości.

 

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio