Region: Jacek Jaśkowiak oficjalnie nowym prezydentem Poznania [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Jacek Jaśkowiak oficjalnie nowym prezydentem Poznania [WIDEO]

Dodano: 08 grudnia 2014

Foto

Osiągnęliśmy wielki sukces, ale widzimy, że jest wiele rzeczy, które trzeba naprawić. Chciałbym, żebyśmy potrafili się wzbić ponad partyjne szyldy. Nie patrzmy na koalicje, patrzmy na dobro Poznania. To, jak dziś będziemy zarządzać Poznaniem, wpłynie na to, jak będą żyły nasze dzieci i wnuki- powiedział dziś (08.12.) Jacek Jaśkowiak, nowy prezydent Poznania, tuż po złożeniu ślubowania w poznańskim ratuszu i zaprzysiężeniu na prezydenta miasta.

 

Na uroczystej sesji rady miasta Jacek Jaśkowiak podkreślił, że jako nowy prezydent będzie sprawował urząd w taki sposób, by myśleć o wszystkich poznaniakach. Proszę o miesiąc, dwa zrozumienia dla tych decyzji, które będę podejmował. Będę się kierował wyłącznie dobrem Poznania- zadeklarował.

 

Autonomiczna decyzja

 

Po uroczystości nowy prezydent Poznania przedstawił swoich zastępców: Mariusza Wiśniewskiego, Jakuba Jędrzejewskiego i Macieja Wudarskiego. W najbliższych dniach zaprezentowany ma być jeszcze jeden wiceprezydent, którym, jak poinformował Jacek Jaśkowiak, będzie kobieta.

 

 

Moja decyzja była autonomiczna. W pewnym momencie przestałem czytać media, zaglądać na Facebooka, a inspiracji szukałem w słuchaniu Boba Dylana i Jacka Kaczmarskiego. Dwa dni zdystansowania się dały mi przekonanie, że podjąłem najlepszą z możliwych decyzji- powiedział Jacek Jaśkowiak.

 

Jacek Jaśkowiak

 

Jacek Jaśkowiak na stanowisku prezydenta Miasta Poznania zastąpił rządzącego Poznaniem przez 16 lat Ryszarda Grobelnego. 30 listopada, w drugiej turze wyborów, zdobył 59,1 proc. głosów. Prawnik, ekonomista, działacz sportowy i społeczny. Pochodzi z Poznania, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Do Platformy Obywatelskiej wstąpił w 2013 roku. Przez ostatnie kilkanaście lat prowadził własną działalność gospodarczą, polegającą na obsłudze księgowej i doradczej zagranicznych przedsiębiorców.

 

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, tvn24.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio