Konwencja samorządowa PO: Trzeba słuchać mieszkańców [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Konwencja samorządowa PO: Trzeba słuchać mieszkańców [WIDEO]

Dodano: 13 grudnia 2014

Foto

Rozpoczynając wczorajszą (12.12.) konwencję samorządową Platformy Obywatelskiej premier Ewa Kopacz przypomniała w swoim wystąpieniu definicję demokracji i związane z tym pojęciem obowiązki, jakie spadają na ludzi wybranych podczas demokratycznych wyborów. Demokracja to rządy ludu. Ta prosta definicja w sposób szczególny odnosi się do samorządów, bo to w samorządach kapitał społeczny oparty jest o uczciwość, zaufanie, empatię, solidarność i szacunek dla każdego- powiedziała Ewa Kopacz.

 

PO dla ludzi

 

To jest kapitał, który jest nawet ważniejszy od kapitału finansowego. Nie będzie dobrego samorządu bez respektowania tych wartości. Co więcej, bez tych wartości nie będzie dobrej demokracji i nie będzie dobrego państwa. Samorząd jest to zarządzanie codziennymi sprawami. Zarządzanie dobrem wspólnym. Samorząd to także dobry klimat i poczucie wspólnoty- mówiła szefowa rządu. 

 

Premier przypomniała, że Platforma Obywatelska powstała dla ludzi i poprzez ludzi i do samorządów dała najlepszych ludzi i to z nich wybrani zostali prezydenci miast, radni, wójtowie. Zostaliście wybrani po to, by pracować na rzecz swojej wspólnoty. Nigdy nie zapominajcie, że to ludzie, którzy często mieszkają po sąsiedzku, uczynili z was zwycięzców! - przypomniała Ewa Kopacz.

 

   

 

Słuchać mieszkańców

 

Po premier Ewie Kopacz głos zabrał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Moja kandydatura jest najlepszym przykładem na to, że Platforma jest otwarta na wszystkich Polaków, jest otwarta na ruchy społeczne, na ruchy miejskie i bardzo dziękuję za to zaufanie- powiedział. Rozmawiałem przed chwila z panią Zdanowską i stwierdziliśmy, że wygraliśmy te wybory dlatego, że potrafimy słuchać mieszkańców. Jeśli chodzi o mnie, to bardzo lubię ich słuchać w tramwaju, w autobusie, jadąc rowerem do pracy, bo wtedy mogę posłuchać miasta, tego prawdziwego odgłosu- mówił nowy prezydent Poznania. Sukces jest najważniejszy i mam nadzieję, że za 4 lata również będziemy świętować zwycięstwo w wyborach samorządowych, a także tych najbliższych parlamentarnych- dodał.

 

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org, KP PORP

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio