Region: Prezydent Jaśkowiak wybrał doświadocznych zastepców znajacych sprawy miasta - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Prezydent Jaśkowiak wybrał doświadocznych zastepców znajacych sprawy miasta

Dodano: 16 grudnia 2014

Foto

Prezydent  Poznania Jacek Jaśkowiak przyglądał się pracy poszczególnych osób i wybrał na swoich zastępców m. in. Mariusza Wiśniewskiego i Jakuba Jędrzejewskiego. To doświadczeni radni, wykazywali się wielką aktywnością w poprzednich kadencjach. Doświadczeni także politycznie, bo kierują kołami PO, ale decydująca była znajomość spraw miejskich- powiedziałem w rozmowie z dziennikarzami Głosu Wielkopolskiego.

 

 

Potrzebne zmiany pokoleniowe

 

Młodość działa na korzyść nowych wiceprezydentów, bo zmiany pokoleniowe są już potrzebne. Pytany czy do władzy dochodzi nowe pokolenie PO zaznaczyłem, że dwaj wiceprezydenci życie polityczne, rzeczywiście, do tej pory spędzili z Platformą, ale jest to pokolenie, które nie przechodziło przez kilka partii, jak to miało miejsce w latach 90., kiedy wszystkie ugrupowania były nowe, niesprawdzone. Trafili od razu do stabilnej partii, ale swoje doświadczenie i wiedzę o samorządzie budują sami.

 

 

Zastępcy prezydenta

 

Jakub Jędrzejewski wychował się i nadal mieszka na Winogradach. Ma 34 lata. Studiował na AWF w Poznaniu, do dzisiaj jest tam wykładowcą. Od 2006 roku był radnym Poznania. Działał również w radzie osiedla Zwycięstwa. Pierwszy zastępca prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

 

Mariusz Wiśniewski ma 36 lat. Mieszka na Ratajach i tam też zaczynał działalność społeczną. Przez trzy kadencje był radnym osiedla samorządowego "Żegrze". W 2006 roku został wybrany na radnego miasta. Odpowiadał m.in. za rewitalizację miasta czy reformę rad osiedli. Z wykształcenia jest politologiem specjalizującym się w dziennikarstwie i marketingu politycznym. Jest przewodniczącym koła PO Poznań Nowe Miasto i drugim zastępcą prezydenta.

 

Trzecim zastępcą został Maciej Wudarski, nazwisko czwartego, którym mam być kobieta, prezydent Jaśkowiak ogłosi w najbliższym czasie.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: gloswielkopolski.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio