Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Posłanka Bożena Henczyca otworzyła swoje biuro poselskie

Dodano: 13 stycznia 2015

Foto

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że pani poseł, jako pierwsza z nowo wybranych parlamentarzystów, uruchomiła swoje biuro. Cieszy mnie, że wytyczyła sobie konkretne cele pomocy rodzinom i lokalnym przedsiębiorcą.  Zwracam również uwagę na plany pani poseł w sprawie wzmacniania struktury PO na ziemi kępińskiej - powiedziałem w poniedziałek (12.01.) podczas uroczystego otwarcia biura poselskiego Bożeny Henczycy w Kępnie.

 

 

To pierwsze biuro parlamentarzysty Platformy Obywatelskiej w tej części Wielkopolski. Bożena Henczyca objęła mandat po zmianach w wyborach samorządowych, a dotąd pełniła funkcję wójta gminy Perzów, również w tej kadencji.

 

Minął zaledwie miesiąc od mojego ślubowania w sejmie i był to przede wszystkim czas na załatwienie spraw organizacyjnych, ale też wstępnie zaplanować swoją pracę poselską. Jestem członkiem dwóch komisji sejmowych: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polityki Społecznej i Rodziny. I pracę w tych komisjach chcę wykorzystać jako narzędzie do wspierania naszego regionu – zaznaczyła posłanka.

 

Podczas spotkania zapowiedziałem walkę o odbudowanie silnej pozycji Platformy Obywatelskiej w regionie, przyznając jednocześnie, że start w niedawnych wyborach samorządowych w Kępnie działaczy PO pod innym szyldem był błędem. Nie ukrywam, że byłem i jestem przeciwnikiem takiego stanu rzeczy. Mówiłem o tym nawet szefom platformy. Uważam, że to był błąd, ale też rozumiem sposób myślenia naszych polityków lokalnych. Nie będę domagał się wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do kępińskich struktur PO – wcześniej wyraziliśmy zgodę na start w wyborach naszych polityków pod innym szyldem, dlatego teraz nie możemy wyciągać wobec nich konsekwencji – dodałem.

 

Biuro poselskie Bożeny Henczycy mieści się na Kępińskim Rynku.

 

 

 

Źródło, foto:  radiosud.pl, rc.fm

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio