Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nowa linia produkcyjna w fabryce we Wronkach

Dodano: 13 lutego 2015

Foto

Nowa linia produkcyjna o wartości 80 milionów złotych została otworzona we Wronkach. Dzięki tej inwestycji w zakładach produkowane będą nowe modele pralek i lodówek. Do 4000 zatrudnionych dołączy ponad 250 nowych pracowników. Fabryka we Wronkach jest obecnie największym zakładem produkującym sprzęt AGD w Polsce.

 

 

 

Fabryka we Wronkach największą w Polsce

Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. we Wronkach to polskie i europejskie centrum produkcyjne AGD firmy Samsung. Sprzęt z fabryki we Wronkach trafia do wszystkich krajów europejskich, Rosji, Australii, Korei a także do kilku państw Afryki Północnej, w sumie do 34 krajów. Położenia zakładu w centralnej Polsce ma znaczenie strategiczne, pozwala na krótkie dostawy produktów i szybkie reagowanie na potrzeby rynku. Dziennie z taśm montażowych zjeżdża blisko 12 000 sztuk pralek i lodówek. Nowa linia produkcyjna pozwala rozszerzyć asortyment oferowanych produktów o siedem nowych modeli lodówek oraz dwóch modeli pralek. Rozbudowa zakładu we Wronkach zastała wsparta dotacją celową Ministerstwa Gospodarki w wysokości 17,7 mln złotych. Zatrudnienie znajdzie dodatkowo 251 procówników w tym minimum 15 osób z  wyższym wykształceniem.

W uroczystości  uczestniczył  miedzy innymi  Minister Gospodarki Janusz Piechociński, który podkreślał że  fabryka  AGD we Wronkach jest przykładem zrealizowanej z sukcesem inwestycji. Z kolei Olgierd Bałtaki Dyrektor Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. podkreślił, że otwarcie nowej linii produkcyjnej powoduje zwiększenie mocy zakładu do 3 milionów sztuk sprzętu  AGD  rocznie. W  spotkaniach  kuluarowych  poruszony był temat budowy,  tak potrzebnej miastu, obwodnicy.

Żródło: SEMP Sp. z o. o.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio