W Sednie Sprawy Radia Plus o wizycie Victora Orbana i Ukrainie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W Sednie Sprawy Radia Plus o wizycie Victora Orbana i Ukrainie

Dodano: 20 lutego 2015

Foto

W rozmowie z Jackiem Prusinowskim z Radia Plus poruszane były tematy wizyty Victora Orbana w Warszawie oraz aktywności Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Rozmowa dotyczyła również tematu oświadczenia majątkowego Michała Kamińskiego.

 

 

 

Wizyta Premiera Węgier w Warszawie

Rozmowa z Premierem Węgier była potrzebna by niewłaściwe gesty wobec Rosji nie położyły się cieniem na jedności europejskiej. Związki gospodarcze pomiędzy Węgrami a Rosją nie powinny mieć wpływu na utrzymanie solidarności europejskiej, a zwłaszcza solidarności państw środkowoeuropejskich. W trakcie rozmowy z Premier Ewą Kopacz Premier Orban poznał stanowisko Polski. Mówienie w dyplomacji o „otrzymaniu reprymendy” jednego państwa od drugiego, nie służy nawiązaniu porozumienia. Niestety w mediach taki przekaz się pojawił.

 

Działania dyplomacji europejskiej w sprawie Ukrainy

Sytuacja na Ukrainie nadal ulega pogorszeniu. Ostatnie porozumienie z Mińska nie jest respektowane, zdaje się, że kanclerz Angela Merkel i Francois Holland przyjęli zasady gry dyktowane przez Władimira Putina. Działalność dyplomatyczną Przewodniczącego Donalda Tuska nie należy mierzyć liczbą konferencji prasowych, a efektywnością. Dotychczas jedność UE w sprawie sankcji wobec Rosji została utrzymana.

 

Oświadczenie majątkowe Michała Kamińskiego

Nie wpisanie do oświadczenia majątkowego zegarka o dużej wartości jest błędem, który nie powinien mieć miejsca. W tym wypadku postawa Michała Kamińskiego podlega ocenia Pani Premier Ewy Kopacz.

 

Całość wywiadu do odsłuchania tutaj.

Źródło: Radio Plus, fot. www.premier.gov.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio