Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków w Bytkowie.

Dodano: 01 września 2015

Foto

Budowa nowej oczyszczalni ścieków w Bytkowie zrealizowanej z udziałem środków unijnych dobiegła końca. Jest to w tej chwili jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, powstanie którego znacząco wpłynie na poprawę stanu środowiska oraz jakości życia mieszkańców gminy.  W uroczystym otwarciu 28 sierpnia wzięli udział  między innymi Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Szef Klubu Parlamentarnego PO RP Rafał Grupiński, przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich i samorządowych.

 

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji została podyktowana rosnącą liczbą mieszkańców gminy Rokietnica, która w ciągu ostatniej dekady zwiększyła się dwukrotnie. Funkcjonująca do tej pory oczyszczalni ścieków okazała się niewystarczająca oraz nie spełniała  obowiązujących norm. Koszt przedsięwzięcia to 16,5 mln zł, z czego połowę udało się sfinansować dzięki środkom pozyskanym z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2014. Dla władz gminy Rokietnica projekt ten to tylko początek. Kolejnym celem jest objęcie systemem kanalizacji całej gminy w ciągu najbliższych 3-4 lat.

 

Budowa nowo powstałego kompleksu to jedno z trzech ważnych dla środowiska przedsięwzięć zrealizowanych w ostatnim czasie na terenie gminy. W Cerekwicy i Morwinie podłączono sieć kanalizacyjną, również przy udziale środków finansowych Unii Europejskiej.

 

Inwestycja ta jest przykładem na ogromne możliwości, jakie wiążą się z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej oraz dowodem na przedsiębiorczość i zaradność władz podpoznańskiej gminy. Po uroczystości otwarcia oczyszczalni, uczestniczący w niej goście zostali zaproszeni do udziału w zorganizowanej przez wójta Rokietnicy Bartosza Derecha oraz prezesa PUK Bogdana Małeckiego konferencji na temat pozyskiwania unijnych funduszy na rzecz ochrony środowiska.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio