Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rewitalizacja dworca PKP

Dodano: 25 września 2015

Nieczynny od 2013 roku stary budynek dworca kolejowego w Poznaniu zostanie przywrócony podróżnym. To wynik rozmów prowadzonych przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i szefa klubu parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego z zarządem PKP.

 

Nowy dworzec, ma stać się wizytówką Poznania – oprócz walorów estetycznych, ma być przede wszystkim funkcjonalny, a poruszanie po nim intuicyjne. Budynek będzie pełnił takie same funkcje, jak przed jego zamknięciem – znajdą się w nim kasy biletowe, poczekalnie i punkty komercyjne. Na terenie dworca mają też powstać hotel, biurowce oraz parking podziemny. Obiekt wyglądem ma nawiązywać do pierwotnego kształtu dworca. Zaproponowano dwa warianty – odtworzenie historycznej fasady lub jej nowoczesną interpretację. Wyboru dokonają mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. Przebudowany zostanie również plac Dworcowy.

Dworzec ma zostać oddany do użytku pod koniec 2018 roku. Prace nad nim wpisują się w plan rozwoju i integracji transportu w aglomeracji poznańskiej, opracowywanego przez władze miasta.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio