Targi poznańskie wreszcie poznańskie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Targi poznańskie wreszcie poznańskie

Dodano: 05 października 2015

Dziś Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński podpisali umowę komunalizacji MTP. Decyzja ta jest wynikiem wieloletnich starań poznańskich samorządowców, Prezydenta Miasta Poznania i posła Rafała Grupińskiego. Tym samym Miasto Poznań, będące do tej pory w posiadaniu 40% udziałów w spółce, stało się jej wyłącznym właścicielem. Przy uroczystym przejęciu udziałów państwowych przez władze Poznania obecny był również Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz prezes MTP Przemysław Trawa.
 
Międzynarodowe Targi Poznańskie są największym organizatorem tragów w tej części Europy. Na powierzchni blisko 150 tys. mkw mieści się 16 pawilonów wystawienniczych i 81 nowoczesnych sal konferencyjnych. Odbywają się tam nie tylko wydarzenia targowe, ale i koncerty, konferencje, imprezy kulturalne i pokazy. Tylko w 2014 roku MTP odwiedziło ponad 1 mln 100 tys. gości z całego świata.
 
Dzięki podpisanej dziś umowie zmieniającej strukturę właścicielską MTP, zyski spółki będą trafiały do budżetu miasta, które będzie mogło od tej pory podejmować samodzielne decyzji właścicielskie, rozszerzyć współpracę z MTP i wpłynąć na zwiększenie promocji Poznania i regionu.
 

© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio