Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Droga S11 i S5 w Wielkopolsce

Dodano: 16 października 2015

Powstanie wielkopolski odcinek drogi ekspresowej S11 – ogłosili na czwartkowej konferencji w Poznaniu wiceminister transportu Paweł Olszewski, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński oraz poseł Waldy Dzikowski.

 

Decyzja o rozpoczęciu budowy drogi nazywanej kręgosłupem komunikacyjnym Wielkopolski jest wynikiem wieloletnich starań wielkopolskiej Platformy. „Jedenastka” prowadzić będzie od Kępna do Kołobrzegu, a pobiegnie między innymi przez Ostrów, Jarocin, Poznań i Piłę. Umowa na pracę przygotowawcze dla trasy S11 na odcinku wielkopolskim zostanie podpisana 22 października.

 

Na konferencji ogłoszono również, że do końca 2019 roku do użytku zostanie oddana całość drogi S5, natomiast odcinek łączący Poznań z Wrocławiem ma być gotowy już na koniec 2017 roku. Powstaną też kolejne obwodnice – m.in. wokół Kępna, Wałcza, Ujścia i Obornik.

 

Politycy Platformy Obywatelskiej opowiedzieli ponadto o Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, w ramach którego najbardziej niebezpieczne miejsca na drogach krajowych zostaną zmodernizowane lub przebudowane, tak aby nie stanowiły zagrożenia dla ich użytkowników. Mowa tu m.in. o skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych czy przystankach autobusowych.

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio