#ObywatelskieWielkopolskie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

#ObywatelskieWielkopolskie

Dodano: 30 marca 2017

#ObywatelskieWielkpolskie

 

Klub Parlamentarny PO kontynuuję objazd Polski. Po województwach mazowieckim, podlaskim, lubelskim, śląskim, małopolskim, lubelskim i zachodniopomorskim przyszedł czas na  Wielkopolskę. W środę 15 marca w 27 lokalizacjach blisko 100 posłów i senatorów Platformy Obywatelskiej rozmawiało z mieszkańcami regionu o nurtujących ich sprawach. Pojawiają się tematy lokalne i te dotyczące polityki krajowej.

 

Przebieg spotkań ma zazwyczaj taki sam przebieg. Po krótkiej prezentacji parlamentarzystów, zgromadzeni uczestnicy zadają pytania. Rozmowa dotyczy wielu różnych spraw ale na prawie każdym spotkaniu pojawiają się tematy dotyczące reformy edukacji, likwidowanych placówek oświatowych i miejsc pracy. Uczestnicy z wielką obawą dopytują się o szkodliwa działalność ministra Antoniego Macierewicza, o łamanie konstytucji przez prezydenta i premier, łamanie prawa przez marszałka sejmu w związku z grudniowym kryzysem sejmowym. Ostatnimi czasy do tej listy dołączyły rządowe plany  zmiany ordynacji w wyborach samorządowych.

 

Sławomir Piechota, poseł z Wrocławia, tak opisuje spotkanie w Krotoszynie:

 

„Porozmawiajmy o Polsce, Porozmawiajmy o programie… Tym razem Wielkopolska.

 

Najpierw w Poznaniu zjazd posłów i senatorów z całego kraju oraz rozmowa o sprawach najważniejszych i najtrudniejszych. Potem w drogę na spotkania lokalne. Nasza czwórka – Robert Tyszkiewicz, Bożena Kamińska, Rajmund Miller i ja – pojechaliśmy do Krotoszyna. A tam długa, żywa rozmowa przede wszystkim wokół kwestii, co po PiS-ie..? Czy jest realna szansa zatrzymania tych coraz gorszych decyzji i działań, coraz bardziej szkodzących Polsce, zaprzepaszczających dorobek ostatnich dwudziestu kilku lat? Jak zmobilizować ludzi do aktywności? Jak dotrzeć do młodych? I o konieczności szerokiego porozumienia – ponad ambicjami… O złej zmianie w edukacji. O zamachu na samorząd. I o potrzebie większej aktywności właśnie na poziomie lokalnym, w tym częstszych spotkań z parlamentarzystami. Pytania i zadania, na które trzeba odpowiedzieć konkretną, codzienną pracą…!”

 

 

 

fot. PO RP


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio