#DrzewoPlus w Poznaniu - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

#DrzewoPlus w Poznaniu

Dodano: 05 kwietnia 2017

Podczas Międzynarodowego Dzień Lasu jak i pierwszego dnia wiosny, 21 marca br. odbyła się akcja „Cała Polska Sadzi Drzewa #Drzewoplus”. Poznańscy politycy, społecznicy jak i władze miasta włączyły się w akcję zainicjowaną przez Platformę Obywatelską.

 

Pod okiem leśników z Lasów Komunalnych Miasta Poznania W Lasku Marcelińskim posadzono 50 młodych grabów i lip. Akcja związana jest z masową wycinką drzew na terenie kraju spowodowaną tzw. ustawą „Lex Szyszko”. Szacuje się, że prawo to umożliwiło wycięcie blisko 2 mln. Ustawa dotyczy drzew na gruntach gminnych i prywatnych, wycinaka na taka skalę bardzo mocno zmieniła krajobraz w wielu miejscach w Polsce.

 

„Cieszę się, że jesteśmy tu ponad podziałami politycznymi, żeby ratować przyrodę i wyjmować ją z rąk barbarzyńców takich jak minister Szyszko”- mówił poseł Rafał Grupiński.

 

Maciej Wudarski, który pełni nadzór nad Wydziałem Ochrony Środowiska wskazał, że akcja ma wymiar symbolicznym i jest protestem ws. wadliwej ustawy.

 

Tomasz Lewandowski, wiceprezydent miasta Poznania podkreślił, jak ważna jest nasza świadomość i obowiązek dbania o naszą planetę dla przyszłych pokoleń.© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio