#MarszWolnosci w Warszawie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

#MarszWolnosci w Warszawie

Dodano: 19 maja 2017

W pogodną sobotę 6 maja 2017 w Warszawie odbył, organizowany przez Platformę Obywatelską RP,  #Marsz Wolności. Swój sprzeciw wobec działań rządu polskiego wyraziło blisko 100 tysięcy uczestników, w tym obywatele z każdego zakątka kraju, politycy opozycji, samorządowcy, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, KOD oraz społecznicy.

 

Z Wielkopolski i Poznania do Warszawy na marsz przyjechało co najmniej 1000 osób. Przed rozpoczęciem marszu przemawiali m. in. Grzegorz Schetyna, Jacek Jaśkowiak, Bogdan Borusewicz, Adam Jarubas, Borys Budka. Sprzeciw wobec działań obecnego rządu wybrzmiewał bardzo donośnie od Placu Bankowego po Plac Konstytucji. Można było usłyszeć takie hasła jak „Ręce precz od samorządu” czy „ Wolna Polska europejska”.  Z każdą minutą było nas coraz więcej. W kolorowym i tłocznym korowodzie mogliśmy spotkać wielu rodziców z dziećmi, którzy negują reformę edukacji i domagają się referendum. Wspominane były działania dewastujące i sytuacje ośmieszające nasz kraj tzw. Lex Szyszko czy „San Escobar”. Przed koncertem zespołu Big Cyc, który kończył tę ogromną manifestację organizatorzy dziękowali za zainteresowanie i liczne przybycie, podkreślając, że zjednoczona opozycja, zjednoczeni Polacy to jedyna siła, która może zatrzymać PiS.

 

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom. Państwa zaangażowanie dodaje motywacji do dalszej pracy. Zachęcamy do współpracy i włączenia się w nasze dalsze działania.

 

 

J. Markowska, fot. PO RP


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio