Kajakiem po Warcie. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Kajakiem po Warcie.

Dodano: 02 października 2011

Foto

Przypływając kajakiem na niedzielną konferencję prasową, na brzeg Warty przepływającej przez poznańskie Naramowice, chciałem zwrócić uwagę na fakt, że Warta daje możliwości do stworzenia szlaku wodnego dla kajakarzy oraz wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy Porozumienia dla Twierdzy Poznań. Porozumienie przygotowało projekt poznańskiej mariny, która ma być usytuowana w starorzeczu rzeki Warty przy Wilczym Młynie. Zapleczem socjalnym dla wodniaków odwiedzających przystań będzie Fort 4a, który od 14-stu lat jest siedzibą Harcerskiego Ośrodka Kształcenia Turystów Wodnych w Poznaniu.

Jako staremu wodniakowi kwestia Warty leży mi na sercu. Przepłynąłem wiele polskich rzek, brałem udział w kilkunastu spływach i chciałbym, by Poznaniacy mieli miejsce na rzece Warcie, z którego będą dumni. Zbudowanie mariny udało się już w Ujściu, Koninie czy Śremie. Najwyższy czas oddać Poznaniowi Wartę. Pozyskanie funduszy unijnych pozwoli nam wybudować przystań w ciągu dwóch lat.

Stworzenie szklaku wodnego na rzece Warcie i rewitalizacja poznańskich fortyfikacji to zadania, którymi chcę się zająć w następnej kadencji.

Fotogaleria z konferencji dostępna jest tutaj.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio