Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna w Poznaniu. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna w Poznaniu.

Dodano: 05 października 2011

Foto

Grzegorz Schetyna gościł dziś w Poznaniu. Podczas wizyty Marszałek Sejmu dokonał otwarcia newralgicznej części ul. Bukowskiej i nowych obiektów onkologicznych w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego. Uczestniczył również w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz na Uniwersytecie Medycznym.

W dalszej części dnia, razem z Grzegorzem Schetyną, uczestniczyłem w konferencji prasowej. Dziennikarze dopytywali o plany Platformy po wyborach, możliwości resetu stosunków pomiędzy PO a PiS. Nie zabrakło też pytań o ostatnio głośne relacje kibiców z rządem Premiera Tuska, tym bardziej, że dzisiaj do Poznania przyjechał kibicowski „Tóskobus”. Jak mówił Marszałek każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, poglądów(…) Rozumiem ten happening, choć sprawa jest bez wątpienia ważna. Kibole mogą wpłynąć na emocje, ale na wynik wyborów nie wpłyną. Tym bardziej nie obalą rządu.

Właśnie kibole próbowali zakłócić ostatnie spotkanie Marszałka z przedsiębiorcami. Ich głośna obecność w hotelowych korytarzach nie wpłynęła jednak na przebieg konferencji.

Dobrą puentą dzisiejszej wizyty niech będą słowa Grzegorza Schetyny, pod którymi i ja się podpisuję: zachęcam wszystkich do udziału w wyborach, bo to one zadecydują o kształcie Polski na najbliższe cztery lata".

Galeria z konferencji dostępna jest tutaj.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio