Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Projekt mariny w nagrodzonej koncepcji zagospodarowania poznańskich fotrów.

Dodano: 03 listopada 2011

Foto

Koncepcja zakładająca budowę, m.in. mariny przy forcie IVa otrzymała II nagrodę w konkursie na zagospodarowanie XIX-wiecznego pierścienia fortyfikacji w Poznaniu. Organizator konkursu, poznański magistrat, przygotuje studia wykonalności projektów konkursowych, by w 2012 roku można je było zrealizować  przy udziale partnerstwa prywatno-publicznego.

Ten nowatorski pomysł budowy przy forcie mariny zgłosiła grupa skupiona przy inicjatywie Porozumienie dla Twierdzy Poznań. Z jednym z przedstawicieli inicjatywy na początku października br. zorganizowałem konferencję prasową. Przypływając kajakiem na spotkanie z dziennikarzami chciałem, wtenczas, zwrócić uwagę na fakt, że Warta daje możliwości do stworzenia szlaku wodnego dla kajakarzy. Jego doskonałym elementem byłaby właśnie marina w starorzeczu Warty, przy forcie IVa.

Pomysłodawcom nagrodzonej koncepcji rewitalizacji fortów gratuluję. Jako zagorzały wodniak mam nadzieję, że Wasz sukces przybliży Poznań do stworzenia na Warcie szlaku kajakowego z mariną, z prawdziwego zdarzenia.Zdjęcie: www.poznan.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio