Rada Regionu - podsumowanie wyborów. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rada Regionu - podsumowanie wyborów.

Dodano: 06 listopada 2011

Foto

W minioną sobotę wziąłem udział w Radzie Regionu Wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej. Radę poprzedziło posiedzenie Zarządu Regionu, którego efektem było zatwierdzenie nowego koła PO w Sulmierzycach oraz powołanie Sekretariatu ds. Infrastruktury.

Podczas zjazdu, jako szef regionu, ostatecznie podsumowałem wyniki wyborów parlamentarnych oraz przedstawiłem priorytety dla regionu. Analizując wynik wyborczy PO w Wielkopolsce potwierdziłem, że: był on lepszy niż cztery lata temu i dlatego jesteśmy zadowoleni z tych wyborów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę porównanie procentowe i relacje do wyniku ogólnopolskiego Platformy, to we wszystkich okręgach uzyskaliśmy wyższe poparcie niż 4 lata temu. Mamy ośmioro na dziewięciu senatorów i 18 posłów.  Będąc dumnym z wyborów nie możemy zapominać, że kolejne cztery lata rządów będą trudniejsze. Druga fala kryzysu na rynkach światowych może mięć swoje implikacje także u nas. Dlatego ważne jest, byśmy w swojej pracy skupili się na przeciwdziałaniu złym wpływom sytuacji w strefie euro na polską gospodarkę, na nasze życie codzienne.

Świadomość tego problemu starałem sie zbudować w naszych szeregach, bo od wysiłku Platformy na każdym poziomie zależeć będzie jak oceniane będą najbliższe 4 lata rządów.

Sobotnią Radę Regionu zakończyła konferencja prasowa prezydium Zarządu Regionu.

Galeria z Rady dostępna jest tutaj.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio