Wspólna konferencja prasowa z posłanką Agnieszką Kozłowską-Rajewicz. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wspólna konferencja prasowa z posłanką Agnieszką Kozłowską-Rajewicz.

Dodano: 21 listopada 2011

Foto

Podczas wspólnej, poniedziałkowej konferencji prasowej z posłanką Agnieszką Kozłowską –Rajewicz podsumowałem wydarzenia minionego tygodnia.

Spotkanie z dziennikarzami rozpocząłem od przedstawienia roli wielkopolskich parlamentarzystów w pracach Sejmu i Senatu. Niektórzy z nich, jak na przykład: Adam Szejnfeld, Marek Ziółkowski, Mieczysław Augustyn, Jadwiga Rotnicka pełnią funkcję przewodniczących w swoich komisjach. Natomiast Maciej Orzechowski, Wojciech Ziemniak i Waldy Dzikowski są zastępcami przewodniczących komisji, w których zasiadają. Także w prezydium klubu  PO mamy swoich, kolejnych przedstawicieli, tj. Mariusza Witczaka i Jadwigę Rotnicką.

W dalszej części konferencji odniosłem się do obecnej sytuacji w parlamencie:
- To będzie wyjątkowo trudna kadencja. Ze względu na planowane, trudne społecznie reformy i silną, sejmową opozycję. Przewaga koalicji rządowej nad opozycją to tylko pięć głosów. Nie wiem czy to, że przybyło klubów parlamentarnych, nie spowoduje rywalizacji, o to, kto głośniej zaatakuje rząd. Obawiam się tego– mówiłem.

Natomiast, posłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w swojej wypowiedzi akcentowała potrzebę bardziej precyzyjnego adresowania pomocy społecznej tak, by dostawali ją Ci, którzy jej naprawdę potrzebują. Chwaliła również wprowadzenie tzw. ustawy żłobkowej, która się sprawdza. W myśl tego, zdaniem posłanki, można zastanowić się czy taką formą pomocy nie objąć szerszej grupy wiekowej osób, które wymagają pomocy państwa – mówiła Agnieszka.

Konferencję zakończyły pytania dziennikarzy o nominację pani poseł na pełnomocnika rządu ds. równego statusu.
- Na tę decyzję musimy jeszcze chwilę poczekać. Wszystko w rękach premiera - dodałem.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio