List otwarty grupy Posłów PO do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Zarządu TVP S.A. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

List otwarty grupy Posłów PO do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Zarządu TVP S.A.

Dodano: 15 grudnia 2011

Foto

Wraz z grupą posłów Platformy Obywatelskiej wystosowałem list do KRRiT i zarządu TVP w sprawie programu Jana Pospieszalskiego, w którym oskarżono prof. Bronisława Geremka o zdradę ruchu Solidarności. Według nas, posłów PO, TVP znowu stała się forum wojny propagandowej.
 
Poniżej, dla Państwa wiadomości, treść naszego listu.
 
 


Warszawa, 14 grudnia 2011r.
 
List otwarty grupy Posłów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Zarządu TVP SA
 
W ostatnim (8.11.br) wydaniu programu „Bliżej” Jana Pospieszalskiego posłużono się oszczerstwem i insynuacją by zdezawuować postać nieżyjącego prof. Bronisława Geremka. Telewizja Publiczna, nie po raz pierwszy zresztą, za sprawą tego autora i jego współpracowników, stała się forum wojny propagandowej, która nie ma nic wspólnego z wolnością słowa i pluralizmem poglądów.

W programie złamano wszelkie standardy jakich oczekujemy od nadawcy publicznego. Kłamstwo zastąpiło prawdę a komunistyczna fałszywka stała się głównym dowodem rzekomej zdrady człowieka, któremu tak wiele zawdzięcza wolna, demokratyczna Polska.

Oczekujemy od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Zarządu TVPSA stosownej reakcji na to skandaliczne wydarzenie. Działań, które sprawią, że misją telewizji publicznej stanie się przyzwoitość, rzetelność i etyka zawodowa, a obrzucanie błotem kogokolwiek nie będzie tam miało prawa wstępu.
 
/ - /Jerzy Borowczak
/ - /Rafał Grupiński
/ - /Andrzej Halicki
/ - /Stefan Niesiołowski
/ - /Sławomir Rybicki
/ - /Grzegorz Schetyna
/ - /Iwona Śledzińska – Katarasińska


Zdjęcie: platforma.org.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio