Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Łatwiejszy niż dotychczas dostęp pacjentów do tańszych leków.

Dodano: 09 stycznia 2012

Foto

Państwa uwadze polecam udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia i portale tematyczne wyszukiwarki, dzięki którym łatwo i szybko można znaleźć zamiennik leku i poprosić o niego w aptece.

Dostępne wyszukiwarki, np.: www.apteka-medica24.pl mają na celu ułatwić pacjentom dostęp do baz danych, zawierających wszystkie refundowane leki, ich zamienniki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne.

Również dla lekarzy, resort zdrowia przygotował dobrze zredagowaną listę leków refundowanych. Medycy na stronie internetowej ministerstwa mają do dyspozycji listy w formie plików Excel, w których podano, m.in.: grupy wzajemnie zamiennych leków o różnych cenach. Wystarczy w otwartym pliku użyć funkcji "szukaj" (CTRL + F) i dany lek z poziomem refundacji znajdowany jest w ułamku sekundy.
 
Dodatkowo ministerstwo, z myślą o pacjentach, lekarzach i aptekarzach uruchomiło nowy portal: dlapacjenta.mz.gov.pl. Na jego stronach znajdą Państwo informacje, porady w zakresie sposobu postępowania w trakcie wizyty lekarskiej i realizacji recepty na lek refundowany. Natomiast lekarze i aptekarze uzyskają informację o prawidłowym sposobie wypełniania recepty według nowych przepisów oraz będą mieli możliwość skorzystania z, prędzej wspomnianej, wyszukiwarki leków refundowanych po nazwie handlowej i substancji czynnej.
 
Na portalu można zapoznać się także z treścią komunikatów Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśniających wątpliwości po wejściu z życie ustawy refundacyjnej.
 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio