Z wizytą w Turku i Wolsztynie. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z wizytą w Turku i Wolsztynie.

Dodano: 21 stycznia 2012

Foto

Przerwa w posiedzeniach Sejmu pozwoliła mi skorzystać z zaproszeń Jacka Skubisza i Dariusza Młynarczyka, aby złożyć wizytę w Wolsztynie i w Turku.

Głównym tematem poruszanym podczas spotkania w Wolsztynie (17.01.) były kwestie związane z przyszłością wolsztyńskich parowozów oraz propozycje zmian w strukturach sądownictwa, przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zagadnienia tej reformy wywołały żywiołową dyskusję również wśród członków PO w Turku (20.01.).

Projekt zmian powstał w MS blisko 10 lat temu i w założeniu swoim ma polegać głównie na ograniczeniu administracji sądowej. W jej wyniku dla mieszkańców powiatów nic się nie zmieni w dostępie do organów sprawiedliwości, a może nawet zostaną skrócone terminy w postępowaniach sądowych.

Duża cześć turowskiego spotkania poświęcona była sytuacji adamowskiej kopalni, zwłaszcza w kontekście toczącego się procesu prywatyzacji. Niewykluczone, że w lutym do Turku przyjedzie jeden z wiceministrów odpowiedzialnych za górnictwo.

Jeden z uczestników spotkania przekazał mi zastrzeżenia środowiska blogerów odnośnie porozumienia ACTA, tj. międzynarodowego porozumienia dotyczącego walki z naruszeniami własności intelektualnej. Jak artykułował: wprowadzenie proponowanych rozwiązań mogłoby doprowadzić do cenzury w Internecie. W tej sprawie Minister Boni poprosił premiera o ponowną dyskusję w sprawie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement, międzynarodowego porozumienia dotyczącego walki z naruszeniami własności intelektualnej).


Źródło, zdjęcia: PO Turek, PO Wolsztyn.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio