Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W Rzeczpospolitej nad przyszłością systemu emerytalnego.

Dodano: 07 lutego 2012

Foto

Rzeczpospolita, w ramach dyskusji o przyszłości reformy emerytalnej, w swoim wczorajszym wydaniu porusza kwestię zrekompensowania kobietom podwyższenia wieku emerytalnego. Gazeta przywołuje w tej sprawie słowa, m.in.  premiera, który zadeklarował, że w ciągu kilku dni do konsultacji społecznych powinien trafić przedmiotowy projekt.

W dalszej części artykułu Rz. przedstawia pomysły polityków na zrekompensowanie kobietom podwyższenia wieku. Odnosząc się do tych propozycji uważam, że najpierw trzeba poczekać, aż pojawi się pełna propozycja rządu wyłoniona w ramach konsultacji społecznych. Potem możemy ewentualnie wnosić korekty, czy własne pomysły. Zgłaszanie uwag w tej chwili uważam za przedwczesne. Musimy wiedzieć, czy jakiś mechanizm kompensacyjny nie zostanie opracowany już na etapie prac koalicyjnych – mówiłem dla PAP (cyt.RZ.).

W dyskusję nad przyszłością systemu emerytalnego angażuje się także prezydent Bronisław Komorowski, który w tej sprawie zaprosił na środę szefów klubów parlamentarnych.

Według zamierzeń Donalda Tuska, co cztery miesiące wiek emerytalny podwyższany byłby o kolejny miesiąc. W ten sposób poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty zostanie w roku 2020, a kobiet w roku 2040.

 
Źródło: rz.pl, prezydent.gov.pl.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio