Reformę emerytalną należy przeprowadzić nie oglądając się na możliwości spadku poparcia. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Reformę emerytalną należy przeprowadzić nie oglądając się na możliwości spadku poparcia.

Dodano: 09 lutego 2012

Foto

Jeżeli wydłużamy wiek przechodzenia na emeryturę kobiet, to nie możemy dla młodych mężczyzn w mundurach utrzymywać jakiś ekstra przywilejów. Tu, społeczeństwo powinno być solidarne. Szczególnie związki zawodowe w służbach mundurowych powinny się kierować solidarnością społeczną. Stąd pomysł, żeby przywileje, które dotyczą górników dotyczyły wyłącznie tych, którzy przepracowali jakiś czas na dole, a nie całej administracji kopalnianej. Przywileje powinny być, ale tam gdzie należą się za bardzo ciężką pracę – mówiłem w dzisiejszym Poranku Radia Tok FM.
 
W rozmowie z Janiną Paradowska zapewniałem również, że ludzie starsi przekonani są do konieczności podwyższenia wieku emerytalnego.
Ostatnio odwiedziłem kilka miasteczek powiatowych, spotykałem się z ludźmi w Wielkopolsce. Najbardziej mnie zdziwiło, że to ludzie starsi, ale ciągle aktywni, najbardziej zgadzają się z koniecznością wydłużenie wieku emerytalnego. Elektorat platformy to ludzie, którzy przeważnie nie chcą wcześnie odchodzić z pracy, a potem w osamotnieniu szukać dodatkowych aktywności. Chcą być coraz bardziej potrzebni. To jest inne podejście do życia i swojej pracy, które się bardzo rozpowszechnia –
podkreślałem.
 
Zapraszam do obejrzenia całej rozmowy w Poranku Radia TOK FM dostępnej na
kanale GrupinskiTV.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio