Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Konsultacje u prezydenta.

Dodano: 09 lutego 2012

Foto

Wczoraj uczestniczyłem w konsultacjach w sprawie reformy systemu emerytalnego. Gospodarzem i inicjatorem spotkania, na które przybyli wszyscy szefowie klubów parlamentarnych był prezydent Bronisław Komorowski.

Stoimy w obliczu zbliżającego się nieuchronnie momentu (...), kiedy trzeba będzie podejmować decyzje, co do przyszłości systemu emerytalnego w Polsce. Społeczeństwo się starzeje, jesteśmy przed podjęciem decyzji o przyszłości systemu emerytalnego w Polsce. Warto spróbować uczynić z tego obszaru - tak ważnego dla polskich obywateli - pole, w którym szukamy porozumienia albo przynajmniej minimum wspólnego poglądu na istotne sprawy, na sprawy ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa emerytalnego Polaków, ważne także z punktu widzenia utrzymania szans na dalszy wzrost gospodarczy w kraju – powiedział prezydent, rozpoczynając konsultacje.

Całe wystąpienie prezydenta możecie Państwo zobaczyć na stronie tvp parlament.

Po spotkaniu, w rozmowie dla tvn24.pl podkreślałem, że:
podwyższenie wieku emerytalnego powinno być równolegle połączone z pozytywnymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o politykę prorodzinną. Ponadto, należy pamiętać, że musimy opracować system, który nie tylko zapewni godziwie emerytury, ale też pozwoli dzisiejszym 20, 30-latkom udźwignąć system emerytalny. Politycy powinni się w tej sprawie porozumieć, a nie zgłaszać pomysły, którymi chcą się przypodobać przed wyborami.

Moja wypowiedź dla tvn24.pl dostępna jest na kanale GrupinskiTV.


Źródło, foto: tvpparlament.pl, tvn24.pl, prezydent.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio