Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W "Śniadaniu Trójki".

Dodano: 11 lutego 2012

Foto

Wraz z innymi liderami ugrupowań politycznych gościłem dzisiaj w "Śniadaniu Trójki” Beaty Michniewicz. Wśród tematów podnoszonych w studiu Polskiego Radia dominowały: emerytury i sondaże opinii publicznej.

W trakcie dyskusji potwierdziłem, że jednym z założeń zmian w reformie emerytalnej będą zmiany w emeryturach mundurowych, będą też ograniczane przywileje w górnictwie. W iluś miejscach te zmiany będą dokonywane równolegle. Dodatkowo istotne jest stworzenieprogramu dla ludzi po 60. roku życia, który pozwoli im na mobilne zmienianie pracy. Musimy, przy współpracy z pracodawcami, przygotować program mobilności zawodowej.

Trwa również dyskusja na temat zmian w polityce prorodzinnej. Myśmy zapowiadali w expose, że chcemy zwiększyć pomoc dla rodzin posiadających trojkę lub więcej dzieci, to jest jedno z koniecznych przesunięć akcentów w polityce społecznej ze względu na kryzys demograficzny.

Pytany, czy jestem pewien, że z rządu wyjdzie projekt zawierający jedynie podwyższenie wieku emerytalnego podkreśliłem, że nie wykluczam korekt w dotychczasowych ustaleniach dotyczących reformy emerytalnej, przygotowywanej przez rząd Donalda Tuska. Ostateczna dyskusja toczyć się ma między premierem a Waldemarem Pawlakiem.

Odnosząc się do sondaży Millward Brand SMG/KRC dla TVN24, według których PO zanotowała spory spadek poparcia, uważam że są "jakimś" odbiciem nastrojów społecznych. Oczywiście nie należy się kierować w polityce sondażami, nie należy przeceniać ich wagi, ale warto analizować to, co się w nich pojawia.

Zapytany o komentarz do spadającego poparcia dla PO przyznałem, że jest to wynik pewnych błędów, które miały miejsce w styczniu.

Zapraszam do odsłuchania całej dyskusji w dzisiejszym „Śniadaniu Trójki”.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio