Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Platforma nie cofnie się przed reformami.

Dodano: 13 lutego 2012

Foto

W niedzielnym magazynie "W samo południe" Wojciecha Mazowieckiego rozmawiałem o, m.in.: rządowych planach reform i sondażach.
 
Spodziewaliśmy się spadków, jednak nie z tych przyczyn, z których one nastąpiły. Przyznaję, sytuacja z ACTA nas zaskoczyła o tyle, że w sierpniu w Sejmie dyskutowaliśmy nad ACTA. I nikt z polityków i internautów nie zauważył, jaki problem to niesie. W tym samym czasie, ale z zupełnie innych powodów protestowali także lekarze i aptekarze. To również przyczyniło się do sondażowych spadków Platformy Obywatelskiej.
 
Pamiętajmy jednak, że w styczniu 2011 roku PO straciła 10 pkt. proc. W sondażach, a później nie tylko się odbiła, ale też wygrała wybory. Dzisiejsza sytuacja PO przypomina tę, w której znalazł się Jerzy Buzek: jedyny premier, który reformował. Pytany czy nie obawiam się, że reformy przyczynią się do spadku poparcia poniżej 20 proc.: wierzę w to, że elektorat Platformy jest świadomy zagrożeń, jakie istnieją w państwie. Musimy obronić młode pokolenie – mówiłem Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Źródło, foto: polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio