Praca do 67. roku życia – szansa czy zagrożenie? - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Praca do 67. roku życia – szansa czy zagrożenie?

Dodano: 23 lutego 2012

Foto

Poznańska posłanka Bożena Szydłowska -  przewodnicząca Parlamentarnej Grupy Kobiet zainaugurowała dzisiaj w Sejmie RP ogólnopolską Konferencję: „PRACA DO 67. ROKU ŻYCIA – SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”.

Ważną częścią spotkania z udziałem, m.in.: Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska będzie dyskusja, podczas której przedstawicielki różnych środowisk i zawodów  będą mogły zadać pytania o reformę emerytalną przedstawicielom rządu i ekspertom.
 
Przyp. - rząd planuje wprowadzenie ustawy podnoszącej wiek emerytalny do 67 lat. Oznacza to wydłużenie pracy zawodowej kobiet o 7 lat. Zgodnie z koncepcją premiera, co cztery miesiące wiek emerytalny podwyższany byłby o kolejny miesiąc, co skutkowałoby pracą dłuższą o trzy miesiące z każdym rokiem. W ten sposób poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty zostanie w roku 2020, a kobiet w 2040 r.
 
Aktualnie projekt został przesłany do konsultacji społecznych. Premier Donald Tusk zapewnił, że przed przesłaniem go do uzgodnień międzyresortowych będą prowadzone także konsultacje ze środowiskiem kobiet. Przedstawicielki Parlamentarnej Grupy Kobiet mają nadzieję, że spotkanie będzie ważnym elementem debaty publicznej dotyczącej wydłużenia aktywności zawodowej kobiet.

Relację z konferencji można śledzić na żywo, na TVP Parlament.


Źródło: sejm.gov.pl, foto: PAP, autor: Tomasz Gzell.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio