Z wicepremierem Pawlakiem o emeryturach. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z wicepremierem Pawlakiem o emeryturach.

Dodano: 01 marca 2012

Foto

Wicepremier Waldemar Pawlak spotkał się wczoraj z klubem PO ws. reformy emerytalnej.

Moim zdaniem, spotkanie było elementem dochodzenia do wspólnego poglądu ws. wieku emerytalnego. Premier Pawlak parokrotnie odwoływał się do poniedziałkowego spotkania koalicyjnego i wskazywał, że trzeba myśleć o jakiejś osłonowej polityce, szczególnie jeśli chodzi o kobiety i wydłużenie aż o siedem lat wieku przechodzenia pań na emeryturę. Jesteśmy w połowie okresu konsultacji i na tę chwilę nie można przesądzać jakie będą ostateczne rozwiązania.

Jestem zwolennikiem stworzenia warunków dla mobilności ludzi starszych, jeśli chodzi o zmianę zawodu, np. ze względu na mniejsze możliwości fizyczne. Zdaję sobie sprawę, że tego nie rozwiążemy bez współpracy z pracodawcami, bo większość miejsc pracy oferują firmy prywatne. Dlatego też, do końca kadencji powinniśmy poświęcić czas na to, by wprowadzić system namawiania firm do tego, by ludzie w wieku przedemerytalnym mieli większą możliwość zmiany miejsca pracy
– mówiłem Polskiej Agencji Prasowej, po spotkaniu z szefem ludowców  .

Wczorajsze spotkanie Waldemara Pawlaka z naszym klubem było kolejną próbą wypracowania, w ramach koalicji, kompromisu w sprawie reformy emerytalnej. Podobne spotkanie z ludowcami, dwa tygodnie temu odbył premier Donald Tusk, a w poniedziałek rozmowy w przedmiotowej sprawie odbyły ścisłe kierownictwa PO i PSL. 

Źródo, foto: PAP, klub.platforma.og.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio