Jesteśmy za jednoczeniem Europy, a nie podziałami. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Jesteśmy za jednoczeniem Europy, a nie podziałami.

Dodano: 05 marca 2012

Foto

Lubię różnić się w polityce, ale nie lubię kłamstwa – komentowałem wypowiedź posła PiS Joachima Brudzińskiego w sobotnim "Śniadaniu  w Trójce". Jego daniem przepisy paktu fiskalnego, podpisanego w piątek przez premiera Donalda Tuska, dławią rozwój gospodarczy i przedsiębiorczość.

Nie można twierdzić, że pakt fiskalny, to jest pakt, który ma zdławić gospodarkę polski czy innego kraju UE. Pakt ma wymusić takie działania rządów, by nie zadłużały one państw nadmiernie, by pilnowano długów publicznych, by gospodarka mogła się rozwijać - mówiłem.

Pakt jest restrykcyjny, ale tylko w tych punktach, w których państwa wykazały się rozrzutnością, a każde zadłużenie państwa to jest garb na każdym z obywateli tego państwa – zaznaczyłem.

Dzięki temu, że Polska podpisała pakt fiskalny jest traktowana jako partner odpowiedzialny. Nie musieliśmy tego robić, bo nie jesteśmy w strefie euro, ale to pokazuje, że jesteśmy za jednoczeniem Europy, a nie jej dzieleniem.

Poza Donaldem Tuskiem traktat podpisali przywódcy 24 krajów UE, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Czech. Pakt ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r., a więcej o nim można przeczytać tutaj.

Zapis audycji „Śniadanie w Trójce” dostępny jest na stronie Polskiego Radia.

Źródło, foto: polskieradio.pl
 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio