Spotkanie ze swarzędzką Platformą - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkanie ze swarzędzką Platformą

Dodano: 07 marca 2012

Foto
 

Miałem przyjemność gościć wczoraj w Swarzędzu. W spotkaniu, zorganizowanym przez miejscową Platformę, udział wzięli przedstawiciele Platformy z Tarnowa Podgórnego i struktur powiatowych. Celem spotkania było przedstawienie prowadzonych w parlamencie i rządzie prac, ale także wysłuchanie opinii i stanowisk członków Platformy dotyczących problemów krajowych i lokalnych.

Rozmowa dotyczyła, m.in. reformy emerytalnej. Pytany o przebieg prac na nową ustawą emerytalną przypomniałem, że trwają jeszcze szerokie konsultacje społeczne. Jednocześnie zaznaczyłem, że jeżeli chcemy wydłużyć wiek przechodzenia na emeryturę kobiet, to nie możemy dla młodych mężczyzn w mundurach utrzymywać jakiś ekstra przywilejów. Tu, społeczeństwo powinno być solidarne. Szczególnie związki zawodowe w służbach mundurowych powinny się kierować solidarnością społeczną. Stąd pomysł, żeby przywileje, które dotyczą górników dotyczyły wyłącznie tych, którzy przepracowali jakiś czas na dole, a nie całej administracji kopalnianej. Przywileje powinny być, ale tam gdzie należą się za bardzo ciężką pracę.

Druga część spotkania dotyczyła lokalnych tematów, zarówno samorządowych, jak i struktury partii w gminie Swarzędz. Rozmawialiśmy, m.in. o wysokości podatków od wieczystego użytkowania, budowie nowej szkoły. Mając na uwadze fakt, że spotkanie zbiegło się w czasie z 10 rocznicą zarejestrowania partii Platforma Obywatelska RP dyskutowaliśmy również o funkcjonowaniu Platformy Obywatelskiej w gminie, powiecie i regionie.

Relacja Telewizji Swarzędz ze spotkania dostępna jest tutaj.

Źródło: PO w Swarzędzu, telewizja-swarzedz.pl

© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio