Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Gibała? Myśli tylko o swojej karierze.

Dodano: 09 marca 2012

Foto

Wczoraj szeregi Platformy opuścił dotychczasowy szef krakowskich struktur PO Łukasz Gibała. O swojej decyzji zawiadomił mnie SMS-em niecałe pół godziny przed konferencją prasową na ten temat.

Palikot wziął na siebie pewien kłopot, gdyż Gibała jest solistą i myśli wyłącznie o własnej karierze politycznej.  Rozmawiałem z nim 10 dni temu, kiedy pojawiały się pierwsze przesłanki, że może pójść do "zwolenników zdejmowania krzyża i miękkich narkotyków" i wtedy zapewniał, że tego w ogóle nie rozważa. Nie przekonywałem Gibały do pozostania w partii. W takiej sytuacji nie warto przedłużać. Jeżeli ktoś decyzję podejmuje, to lepiej, by sytuacja była klarowna i czysta. To lepsze niż niewiedza, jak poseł zachowa się przy ważnych głosowaniach.

Nie ma żadnego zagrożenia kolejnymi odejściami posłów z klubu PO. Poseł Gibała był zawsze nastawiony wyłącznie na swoją karierę, to źle wróży jego przyszłości, tego rodzaju postępowanie nigdy nie kończy się dobrze dla kogoś, kto myśli tylko o sobie, o swojej karierze.


Po odejściu Gibały koalicja rządowa ma teraz w Sejmie łącznie 234 głosy. Klub PO liczy 206 posłów.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio