Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Zjazd Regionu Wielkopolskiego Młodych Demokratów.

Dodano: 13 marca 2012

Foto

Wybory władz regionalnych młodzieżówki PO, Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, były najważniejszym wydarzeniem minionego weekendu w wielkopolskiej Platformie. Sobotni zjazd delegatów z dziesięciu kół lokalnych odbył się w Poznaniu, w Auli Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nowo wybranym przewodniczącym regionu został Filip Janiec.

Wraz z grupą parlamentarzystów i samorządowców przyjąłem zaproszenie do udziału w zjeździe, a w swoim przemówieniu do delegatów podkreślałem ważną rolę SMD dla Platformy.

Podczas, gdy jedni politykują, Wy sumiennie pracujecie. To głównie dzięki Waszemu zaangażowaniu, Waszej pracy udało się, np. wygrać niedawne, przedterminowe wybory burmistrza w Jarocinie. Cieszę się, że w Poznaniu, w Wielkopolsce jest grupa młodych ludzi, którzy wprowadzają swoje ideały w życie. (…).

Poza przewodniczącym, Młodzi Demokraci wybrali również pozostałych członków: zarządu regionu, komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego oraz delegatów na zjazd krajowy. Wielkopolska młodzieżówka PO skupia 217 osób, w dziesięciu kołach lokalnych w: Gnieźnie, Jarocinie, Kaliszu, Koninie, Krotoszynie, Ostrowie, Pile, Pleszewie, Poznaniu i Środzie Wlkp.

Organizatorom, raz jeszcze,  gratuluję doskonale przeprowadzonego zjazdu, a nowo wybranym - funkcji. Przy okazji 18-stej rocznicy istnienia stowarzyszenia życzę wszystkim Młodym Demokratom: powodzenia, sukcesów w dalszej działalności, jak również owocnej współpracy z Platformą przez, co najmniej, kolejnych 18 lat! :)


Wyniki sobotnich wyborów dostępne są na poznańskiej stronie SMD, a zdjęcia ze Zjazdu można obejrzeć na moim koncie na Flickru


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio