W środowym Poranku Radia TOK FM. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W środowym Poranku Radia TOK FM.

Dodano: 14 marca 2012

Foto

Z Janem Wróblem w środowym Poranku Radia TOK FM rozmawiałem o decyzjach minister sportu wobec szefostwa Centralnego Ośrodka Sportu i reformie emerytalnej.

Zapowiedzi "Solidarności", że jeśli w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego nie będzie referendum, to w czasie Euro 2012 " w wielu miastach Polski może być gorąco nie robią wrażenia. Jestem przekonany, że zmiany w systemie emerytalnym są konieczne. Najnowsze dane demograficzne pokazują, że szybciej zmierzamy do tej ogromnej dziury finansowej. Tym bardziej powinniśmy się zmobilizować, żeby tę reformę przeprowadzić. Ona jest trudna, niewygodna, na pewno wzbudzi protesty. Ale nie ma innego wyjścia. A skoro nie ma wyjścia to, rząd nie powinien ugiąć się pod protestami określonych grup społecznych – przekonywałem w "Poranku Radia TOK FM".

Na razie większość najgłośniej protestujących przeciwko zmianom to mężczyźni. A akurat zmiany proponowane dla mężczyzn, podwyższenie o dwa lata wieku emerytalnego, to mniej kontrowersyjna część reformy. Premier prowadzi rozmowy z kobietami. Nie ma tygodnia, żeby takich rozmów nie było. To są spotkania, na których się rzeczywiście dyskutuje. Bo fragment zmian dotyczący kobiet, podwyższenie wieku emerytalnego o 7 lat, jest najbardziej kontrowersyjny
– kontynuowałem temat.

Cała rozmowa dostępna jest na Gazeta.tv.


Źródło: tokfm.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio