Jestem przekonany, że dojdziemy do kompromisu. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Jestem przekonany, że dojdziemy do kompromisu.

Dodano: 19 marca 2012

Foto

W ubiegłym tygodniu zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy emerytalnej. Zgodnie z rządowym projektem od 2013 r., co cztery miesiące wiek emerytalny podwyższany byłby o kolejny miesiąc. Tym samym, co rok wiek emerytalny wzrastałby o trzy miesiące. W ten sposób poziom 67 lat, w przypadku mężczyzn osiągnięty zostanie w roku 2020, a kobiet w 2040 r.

Przed zaplanowanym na dzisiejszy wieczór spotkaniem koalicyjnym w sprawie, ww. reformy, jestem zdania, że obie partie osiągną kompromis. Nie dam głowy, czy nie będzie potrzebna, mówiąc językiem sportowym, jakaś dogrywka, ale wydaje się, że dzisiaj powinniśmy wszystkie najważniejsze rzeczy już wspólnie uzgodnić i przesądzić. Być może jakieś szczegóły pozostałyby jeszcze na najbliższe dni - mówiłem w Polsat News.

Pytany, czy kompromisem tym będą emerytury częściowe dla osób po 60. roku życia, które nie będą mogły znaleźć pracy, przy założeniu, że zgromadziły wystarczający kapitał emerytalny, oceniłem, że jest to najwłaściwsza formuła dla kompromisu. Strata pracy w tym wieku jest niezwykle mocnym przeżyciem i bardzo trudno znaleźć pracę w tym wieku. Tutaj rozwiązanie, które dawałoby jakoś pomost do dojścia do pełnej emerytury byłoby potrzebne jako rodzaj kompromisu – mówiłem.

Dopytywany, czy zmiany dotyczące polityki prorodzinnej będą towarzyszyły rządowej propozycji wydłużenia wieku emerytalnego, zapowiedziałem, że niektóre propozycje zostaną wprowadzone w szybkim tempie, m.in. podwyższenie o 50 proc. zasiłku dla rodzin z minimum trójką dzieci - dodałem.
 
Źródło, foto: polsat news, klub.platforma.org.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio