Wystawa "AMAZONKI 2011" w Centrum Prasowym FOKSAL w Warszawie. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wystawa "AMAZONKI 2011" w Centrum Prasowym FOKSAL w Warszawie.

Dodano: 22 marca 2012

Foto

Wystawę fotografii autorstwa Katarzyny Piweckiej i Ewy Rzyczniak pt." AMAZONKI 2011" można oglądać od poniedziałku w Centrum Prasowym FOKSAL w Warszawie.

W
ubiegłym roku miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu ekspozycji zdjęć Pań z PT "AMAZONKI" na poznańskim Rynku i w Ostrowie Wielkopolskim. Z wielką przyjemnością przyjąłem wówczas zaproszenie, aby wystawę objąć honorowym patronatem.

Cykl portretów AMAZONKI 2011 ukazuje Amazonki, które wygrały z rakiem dzięki pomyślnemu leczeniu, którego nieuniknioną częścią są zabiegi amputacji całkowitej lub częściowej piersi. Niektóre z nich decydują się na protezę, inne na rekonstrukcję, jednak każda z nich uważa się nadal za pełnowartościową, piękną kobietę, która dostała nowe, dużo bogatsze życie. Dziesięć ochotniczek z Poznańskiego Towarzystwa Amazonek na czele z panią Prezes Krystyną Wechmann odważnie pokazuje swoje ciało mimo jego niewątpliwej niedoskonałości i tym samym daje do zrozumienia, że kobiece piękno nie ogranicza się do jednego atrybutu! Bohaterkami są kobiety w różnym wieku, z różną historią choroby i różnymi kolejami losu. Wszystkie zaakceptowały swój wygląd, są świadome własnej wartości i dumne ze swojego ciała. Prowadzą normalne życie, pracują, bawią się, wychowują dzieci i pomagają tym, które są na początku tej drogi. Dzięki szybkiej diagnozie i podjętemu leczeniu oraz wsparciu osób trzecich udało im się pogodzić z bliznami i cieszyć się każdą chwilą.

Tych z Państwa, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć ekspozycji,
a będą w Warszawie pomiędzy 19 marca, a 19 kwietnia, zapraszam do jej obejrzenia w Holu Głównym Centrum Prasowego Foksal w Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal 3/5.

Więcej informacji o wystawie:
www.amazonki2011.blogspot.comFacebook:
https://www.facebook.com/pages/Centrum-Prasowe-Foksal/165750916769938  


Źródło,foto: Centrum Prasowym FOKSAL w Warszawie, Katarzyna Piwecka.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio