Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W "Śniadaniu w Trójce” o emeryturach i sytuacji na prawicy.

Dodano: 26 marca 2012

Foto

To jest absolutnie zrozumiałe, że kobietom po 60 roku życia, w pewnych zawodach, może być dość ciężko pracować w pełnym wymiarze etatowym.  Stąd też PO i PSL przyjęły koncepcję emerytur cząstkowych. Wydaje mi się, że jest na tyle zaawansowana, że to jest wariant już przesądzony – mówiłem w sobotniej audycji Beaty Michniewicz, "Śniadanie w Trójce”.   

Ten temat wynikał, w głównej mierze, z konsultacji społecznych, a nie był to tylko postulat naszego koalicjanta - dodałem. Jedna rzecz przy tej okazji jest bardzo ważna, by nie tworzyć na nowo pomostówki. Musimy uniknąć tego rodzaju problemu, którego już kiedyś mieliśmy w finansach emerytalnych - podkreśliłem.

W temacie poszukiwań większości parlamentarnej, przypominałem to, co miało miejsce w zeszłym tygodniu, po deklaracji Janusza Palikota; zarząd PO upoważnił premiera do przeprowadzenia rozmów z innymi klubami, w pierwszej kolejności, właśnie z RP. Natomiast, w tej chwili prowadzimy rozmowy z PSL, a w zasadzie jesteśmy w fazie liczenia pewnych wariantów a do rozmów pewnie wrócimy - poinformowałem.

Dyskusję w radiowej Trójce zakończyliśmy oceną sytuacji na prawicy. W PiS źle się dzieje i to jest problem, który też niestety dla formacji Jarosława Kaczyńskiego zrodził Solidarną Polskę - dodałem.  Ta partia nie potrafi się zreformować od środka, nie potrafi zmienić władz, nie potrafi w sposób demokratyczny wybierać władz w regionach, więc pączkuje co trochę nowymi podmiotami  - oceniłem sytuację w PiS-ie.

Zapis całej rozmowy dostępny jest na stronie Polskiego Radia.
 
Źródło, foto: polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio