Warto byłoby jeszcze w tym tygodniu osiągnąć porozumienie. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Warto byłoby jeszcze w tym tygodniu osiągnąć porozumienie.

Dodano: 27 marca 2012

Foto

W negocjacjach z PSL dotyczących wysokości emerytury częściowej dobrze byłoby spotkać się pośrodku. 50 proc. to poziom, który daje rozsądne rozwiązanie - oceniłem dla Polskiej Agencji Prasowej propozycje koalicjanta.

Byłoby dobrze, gdybyśmy się w tej sprawie spotkali gdzieś pośrodku, czyli powiedzmy przy 50 procentach. To jest moje osobiste zdanie, że to jest poziom, który daje rozsądne rozwiązanie - bo trzeba pamiętać, że każdy wyższy procent będzie w jeszcze większym stopniu uszczuplał kapitał (emerytalny) zebrany przez daną osobę - kontynuowałem.

W tej sprawie premier Pawlak powtarza swój wcześniejszy pogląd, że tzw. emerytura częściowa mogłaby wynosić 80 proc. należnego świadczenia, ale wydaje mi się, że byłoby to bardzo trudne do zaakceptowania - ocenił Grupiński. - Myślę, że ten pomysł powinniśmy odłożyć ad acta. Platforma Obywatelska nie jest partią, która chciałaby na kogoś innego przerzucać odpowiedzialność za te trudne reformy. Wolimy sami to wziąć na barki - dodałem.

Im bliżej bylibyśmy porozumienia w kwestii szczegółów, tym mniej zasadny jest wniosek o referendum, więc z tego punktu widzenia warto o tej kwestii dyskutować, ale ja wolałbym być w tej sprawie optymistą. Warto byłoby jeszcze w tym tygodniu to porozumienie osiągnąć, żeby nie przedłużać rozmów ponad miarę
– konkludowałem wypowiedź.
 

Źródło, foto: pap.pl© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio