Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Odwlekanie reformy tylko utrudnia wprowadzenie zmian.

Dodano: 28 marca 2012

Foto

Odwlekanie reformy w czasie tylko podgrzewa nastroje i utrudnia wprowadzenie zmian. Rząd nie wycofa się z planów reformy, lepiej więc je przeprowadzić szybko – mówiłem wczoraj dla Rzeczpospolitej.

Spór dotyczy wysokości częściowej emerytury, dla osób które skończyły 62 lata. Ludowcy proponują, by wynosiła ona 80 proc. docelowego świadczenia uzyskiwanego w pełnym wieku wynoszącym 67 lat. Osobiście jestem jednak zdania, że rozsądny poziom cząstkowej emerytury to 50 proc. pełnego świadczenia. Każdy wyższy procent będzie bardziej uszczuplał zebrany kapitał – zaznaczyłem. Uważam jednak, że kompromis jest coraz bliższy - dodałem.

PSL zobowiązało Waldemara Pawlak do rozmów o „strategicznych kierunkach działania koalicji do roku 2015". Oznacza to, że ludowcy chcą rozmawiać na temat umowy koalicyjnej, choć sami wolą mówić o harmonogramie prac. Nie ukrywam zaskoczenia pomysłem spisania strategicznych celów koalicji. Do tej pory bardzo dobrze współpracowaliśmy, opierając się na ustaleniach zawartych po wyborach 2007 r. Nie widzę powodów, by to zmieniać – mówiłem.  Jednak jeśli koalicjant chce takich rozmów, nie widzę przeszkód, by do nich w najbliższym czasie doszło - uzupełniłem.

Mam nadzieję, że nie jest to postulat, który ma opóźnić znalezienie kompromisu w sprawie reformy emerytalnej, że te negocjacje będą przebiegały niezależnie od siebie – stwierdziłem.

Bezpośreni link do artykułu dostępny jest tutaj.

Źródło, foto: rp.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio