Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rusza kampania informacyjna w sprawie reformy emerytalnej.

Dodano: 02 kwietnia 2012

Foto

Pytanie, jakie chciała zadać „Solidarność” w referendum wprowadzało w błąd społeczeństwo. Wnioskodawca pominął fakt, iż alternatywą dla podniesienia wieku emerytalnego byłoby podniesienie podatków i pogorszenie jakości życia – argumentowałem, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, stanowisko PO w sprawie wniosku „S”.

Projekt reformy jest przedyskutowany w koalicji, przygotowany i powinien trafić pod obrady rządu tuż po świętach - uzupełniłem.

Kontynuując temat reformy, przedstawiłem zarys startującej dzisiaj kampanii informacyjnej dotyczącej emerytur, organizowanej przez klub parlamentarny PO. Podczas spotkań z wyborcami chcemy przekazywać informacje o, m.in. emeryturach cząstkowych, a także uprawnieniach osób prowadzących działalność gospodarczą do wykorzystania urlopu wychowawczego
– podkreśliłem. Akcja Platformy ma mieć formę otwartych debat i konferencji regionalnych. Planujemy 50 spotkań w całym kraju, w tym dziewięć w Wielkopolsce. W spotkaniach, poza parlamentarzystami PO, mają brać udział eksperci z różnych dziedzin, np. demografii - dodałem.

W dalszej części briefingu, oznajmiłem dziennikarzom decyzję senatora Filipa Libickiego, który zgłosił swój akces do Platformy. Kiedy Filip był w PiS, to często się spieraliśmy, ale zawsze była to dyskusja merytoryczna. Cieszę się, że ten polityk zdecydował się wstąpić do naszego grona. Będzie wzmocnieniem konserwatywnego skrzydła – podkreśliłem.

Kończąc konferencję potwierdziłem fakt, iż są środki na dalszą część obwodnicy Poznania. Chwili obecnej ministerstwo finansów zwróciło się do GDDKiA o uzupełnienie wyliczeń – przybliżyłem postępy w pracach na projektem.
 

Źródło: gazeta.pl, onet.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio