Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Emerytura w wieku 67 lat to bezpieczna emerytura.

Dodano: 03 kwietnia 2012

Foto

Zwiększa się długość życia i coraz mniejszą jego część przeznaczamy na aktywność zawodową, a coraz większą na edukację i emeryturę, przekłada się to na niższe świadczenia emerytalne.

Platforma Obywatelska rozpoczyna akcję informacyjną "67 lat = bezpieczna emerytura". Akcja ma za zadanie przekonywać, że bezpieczna emerytura to taka, na którą Polacy przechodzić będą w wieku 67 lat, podkreśla, że brak zmian w systemie emerytur skutkowałby drastycznym spadkiem ich wartości.

Akcję organizuje klub parlamentarny Platforma Obywatelska, będzie miała ona formę debat i konferencji regionalnych. Do tej pory wydrukowano 16 tys. ulotek. Ulotki wyjaśniają, że zmiany w wieku emerytalnym będą bardzo stopniowe, a podwyższenie wieku emerytalnego ograniczy niedobór pracowników i zwiększy bezpieczeństwo finansowe Polaków.

Koordynatorką akcji jest posłanka Marzena Okła Drewnowicz:
- Organizujemy szerokie spotkania w terenie, we wszystkich regionach. Chcemy merytorycznej dyskusji na argumenty. Chcemy uświadomić jak największą grupę ludzi o konieczności wprowadzenia zmian emerytalnych
- mówiła posłanka.

Zapraszam do zapoznania się z broszurką informacyjną dotyczącą zrównania i podniesienia wieku emerytalnego w Polsce


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio