Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z wizytą w Szamotułach.

Dodano: 04 kwietnia 2012

Foto

Tym się właśnie różnimy od innych formacji, że przy pracach nad reformą emerytalną nie kierujemy się własnym interesem – mówiłem podczas wizyty w Szamotułach. Poniedziałkowe (2 kwietnia  br.) spotkanie z miejscowymi strukturami PO zorganizował przewodniczący szamotulskiej Platformy Maciej Trąbczyński wraz z posłem Jakubem Rutnickim. Głównym tematem rozmów była, budząca spore emocje, reforma emerytalna.
 
Jej główne założenia są już ustalone przez koalicjantów i myślę, że gotowy projekt powinien trafić pod obrady rządu już po świętach wielkanocnych – informowałem gospodarzy. Ważnym elementem prac nad projektem, na który zwróciłem szczególną uwagę był fakt, że tylko kolację PO-PSL było stać na tak odważny krok - podkreśliłem. Tym się właśnie różnimy od innych formacji, że nie kierujemy się własnym interesem. Myślimy o tym, co dzisiejsze młode pokolenie może czekać w podeszłym wieku, jeśli nie wprowadzi się zmian, które zwiększą liczbę aktywnych rąk do pracy za 20-30 lat  - dodałem.
 
Kończąc temat emerytur, wspomniałem o akcji informacyjnej Platformy Obywatelskiej, w formie otwartych spotkań z wyborcami. Tego typu projekty organizowane będą w całej Polsce. Ma ich być ok. 50, a w samej Wielkopolsce aż dziewięć - oznajmiłem.
 
W dalszej części spotkania głos zabrał poseł Jakub Rutnicki, poruszając kwestię budowy obwodnicy dla Szamotuł:
- W tej chwili najważniejszą rzeczą jest wpisanie tego projektu do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego - mówił. Ta inwestycja, to kluczowa sprawa dla całego powiatu szamotulskiego. Obwodnica rozwiązałaby narastające problemy komunikacyjne nie tylko w Szamotułach, ale we Wronkach i w Pniewach - argumentował poseł Rutnicki.

Galeria z wizyty w Szamotułach dostepna jest tutaj oraz na flickru.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio