Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Powstał zespół parlamentarno-rządowy.

Dodano: 05 kwietnia 2012

Foto

Podczas wczorajszej rozmowy z Polską Agencją Prasową, poinformowałem o powstaniu zespółu parlamentarno-rządowego, który ma, m.in. planować prace legislacyjne.
 
Utworzyliśmy, wzorem ubiegłej kadencji zespół, który ze strony rządu prowadzą ministrowie Tomasz Arabski i Adam Jasser - oświadczyłem. Zespół ma z wyprzedzeniem koordynować prace rządowe i parlamentarne, a także konsultować inicjatywy legislacyjne, również te przygotowywane przez klub PO oraz, co najważniejsze, będziemy planować kwestie przyszłych zamiarów legislacyjnych po przeprowadzeniu najważniejszych reform zapowiedzianych, a więc z myślą już o jesieni – zaznaczyłem.

W dalszej części rozmowy przypomniałem, że w pakiecie zapowiadanych reform znajdują się przede wszystkim zmiany w systemach emerytalnych, również w emeryturach mundurowych, a także, m.in. kwestie dotyczące urlopów wychowawczych i zasiłków rodzinnych.

Ze strony PO w pracach zespołu uczestniczyć będą przedstawiciele władz klubu parlamentarnego, m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska i Izabela Mrzygłocka – dodałem.


Źródło, foto: PAP, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio